Predaj bytov, domov, pozemkov, nehnuteľnostiAko čo najvýhodnejšie predať svoj byt, dom,... 1. Časť: Fotografie

Pridané 18.11.2018

    Prvú chybu čo robia samo predajcovia je nesprávna príprava nehnuteľnosti na fotenie.

Je potrebné pozrieť sa na svoju nehnuteľnosť očami kupujúcich.

    Nestačí upratať. Je potrebné vyprázdniť a naaranžovať všetky priestory. Dlhoročné výsledky potvrdzujú dôležitosť tejto fázy tzv. „HOMESTAGING“.

 Zjednodušene povedané, snažte sa svoju nehnuteľnosť dostať do stavu ako sú priestory vo viachviezdičkovom hoteli. Cítite sa tam príjemne hneď po vstupe a v izbe je všetko pripravené na odloženie vašich vecí. Nie sú tam žiadne veci niekoho iného.

    Čiže vo svojich izbách treba poschovávať do skriniek všetky osobné veci, naaranžovať izby ako keby boli hotelové. Niekedy je potrebné aj popremiestňovať nábytok.

    V kuchyni treba z pracovnej dosky všetko odložiť, dokonca aj mikrovlnku, kávovar, krájač, kuchynský robot ..., tak aby zostala prázdna. Na jedálenský stôl umiestnite napríklad vázičku, kvety ...

    V kúpeľni tak isto treba všetko poodkladať a naaranžovať čo najmenej predmetov, napríklad  len uterák a mydlo.

Druhou chybou bývajú nekvalitné fotografie. Často bývajú neostré, tmavé a bez kompozície. 

    Úsmevné je, keď sú na nich osoby alebo zvieratká ... 

Vyskúšajte si fotenie s viacerými spôsobmi osvetlenia, používajte fotoaparát s bleskom a dodržujte zásady správnej kompozície záberu. Keď nafotíte viac snímok pri rôznych svetelných podmienkach ľahko vyberiete ten najlepší.

    Nefoťte veci ktoré kazia dojem a pritom sa dajú s malými nákladmi napraviť, snímajte to čo je pekné a prospešné. Sú maličkosti ktoré vedia nehnuteľnosť zatraktívniť a rozhodnú o záujme kupujúceho. Každá nehnuteľnosť má svoje pozitíva. Porozmýšľajte o nich a nafoťte ich.

    Keď máte fotografie vo svojom počítači treba ich upraviť. Príliš veľké súbory na realitné servery neprejdú a je dobré v niektorom programe odstrániť na fotkách chybičky krásy. Aj keď sú to drobnosti, výsledok je neuveriteľný!

    Ako príklad fotografií, ktoré rýchlo predali, mám fotky 3 izbového bytu, na ktorý mi záujemca bez fyzickej obhliadky hneď do telefónu povedal, že ho berie. Rezervoval si ho cez telefón aj keď sa predával za vysokú cenu na danú lokalitu.

    Pretože mu nebol schválený hypotekárny úver, opakovane som fotografie zverejnil a situácia sa opakovala.  Záujemca mi do telefónu povedal „Beriem ho“ , taktiež bez návštevy bytu. Byt sa hneď predal. A to som nemal ešte zverejnenú video obhliadku.

Jozef Jurčacko

 

 

 Tlačiť stránku

DOM AKO HRAD

 

 

Úsporný 3 izbový byt na Moravskej ulici


      © 2017 - Ing. Jozef Jurčacko
Digitální obchodník
Zpět nahoru